Загальні відомості

Друк

ул. Краснознаменная, 4. Главный корпус РИНАНУ

  Радіоастрономія є однією з найбільш бурхливо прогресуючих областей фундаментальної науки, що збагатила знання про Всесвіт результатами і фактами першорядного значення. Є вагомі підстави вважати, що подальший прогрес радіоастрономії дасть нові відкриття, важливі як для астрофізики, так і для фізичної науки в цілому.

   Починаючи із середини ХХ століття, СРСР був глибоко залучений у дослідження фізики космосу і розробку різноманітних космічних технологій. У 80-ті роки знадобилося створення єдиної в Україні організації для координації і об'єднання досліджень в області радіоастрономії та дистанційного зондування геокосмосу.

    Радіоастрономічний інститут Національної академії наук України був створений у 1985 році на базі Відділення радіоастрономії Інституту радіофізики та електроніки АН України розпорядженням Ради міністрів УРСР та постановою АН УРСР. Організатором інституту і його першим директором був академік НАН України Леонід Миколайович Литвиненко. В різний час в інституті працювали відомі вчені: академік НАН України С. Я. Брауде (1911-2003), член-кореспондент НАН України А. В. Мень (1927-2011), професора П. В. Бліох (1922-2000), С. А. Песковацький (1926-2000) і А. О. Мінаков (1949-2012).

    В Інституті склався кваліфікований колектив наукових співробітників. У їх числі 7 членів Національної академії наук України (академіки НАН України Л.М. Литвиненко, О.О. Коноваленко, В.М. Шульга, члени-кореспонденти НАН України Д.М. Ваврів, Ю.Г. Шкуратов, Ю.М. Ямпольський та В.В. Захаренко), близько 30 докторів і 70 кандидатів наук. У проведенні наукових досліджень з творчістю беруть участь чудові інженери та технічний персонал. Відділи і лабораторії оснащені сучасними приладами і технологічним обладнанням, але головне - це розвинена база для радіоастрономічних спостережень, причому практично у всьому діапазоні радіохвиль.

   І формально, і по суті Інститут є головною науковою організацією в Україні в області радіоастрономічних і радіофізичних досліджень космічного простору. Зараз інституту затверджені наступні наукові напрямки:

  - радіоастрономія Всесвіту;

  - дистанційне зондування геокосмосу та Сонячної системи;

  - фізичні принципи побудови радіотелескопів і радіотехнічних систем дистанційного зондування. ул. Академика Проскуры, 12. Второй корпус.

   Поряд з фундаментальними, в Інституті ведуться прикладні дослідження і розробки приладів та радіотехнічних систем різноманітного призначення в декаметровому, СВЧ, міліметровому і субміліметровому діапазонах.

   Отримані за ці роки наукові результати по всіх цих напрямках суттєво збагатили науку і принесли заслужену популярність колективу Інституту. Наші співробітники неодноразово відзначалися державними нагородами та почесними званнями, державними преміями України в галузі науки і техніки, преміями НАН України імені видатних учених, ряд малих планет Сонячної системи носять імена наших співробітників, на честь академіка НАН України С.Я. Брауде в 2009 році названий кратер на Місяці.

    РІ НАН України - ініціатор і учасник міжнародних програм та проектів, плідно співпрацює з обсерваторіями, науково-дослідними інститутами і лабораторіями США, Великобританії, Франції, Швеції, Індії, Італії, Голландії, Південної Кореї, Австрії, Норвегії, Китаю та Німеччини, підтримує тісні наукові контакти з провідними науковими установами Росії, Білорусі та Узбекистану.

   Людство вже прийшло до усвідомлення того факту, що земна цивілізація є феноменом космічним. Її розвиток неможливо прогнозувати без належного врахування процесів у Всесвіті, без розуміння історії і взаємозв'язку різних подій, що відбуваються у різних часових, просторових і енергетичних масштабах. Астрофізика вносить значний вклад в інтелектуальний потенціал людства, а її прикладні аспекти знаходять широке практичне застосування. Саме тому участь в отриманні нових астрофізичних і радіофізичних знань приносить співробітникам РІ НАН України велике творче задоволення.


   Для отримання інформації стосовно екскурсій на найбільший у світі радіотелескоп декаметрових хвиль УТР-2 прохання звертатись до Євгена Васильківського, електронна пошта:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

  Система Уран-1РТ-70utr-2Система Уран-2Система Уран-4Система Уран-3 

| Забули свій пароль? | Забули свій логін? | Зареєструватися |
Copyright © 1998-2015 Головна - Радіоастрономічний інститут НАН України. All Rights Reserved.
Contact to administrator