Засідання Вченої ради РІ НАН України 19 березня 2025 р
19 березня 2025 р.
ДИСТАНЦІЙНА (ОНЛАЙН) ВЧЕНА РАДА - 3
Радіоастрономічного інституту НАН України
Порядок денний:
1. Висунення на здобуття вченого звання старшого дослідника:
старшого наукового співробітника відділу астрофізики к.ф.-м.н. Кравцова Ігоря Петровича.
2. Підтримка кандидатів на вакансії академіків та членів-кореспондентів НАН України.
3. Поточні питання.
СЕРІЯ ВЕБІНАРІВ ВІД CLARIVATE У БЕРЕЗНІ 2025
Пропонуємо взяти участь у безкоштовних вебінарах від Clarivate, що заплановані на березень 2025 року.
Тези: Раз на рік обговорюємо чи можна і навіщо «міряти» науку. Уточнюємо що таке наукометрія, які дані та джерела використовує, що є предметом дослідження, які метрики існують і як вони розраховуються. Зупинимося на основних: імпакт фактор та його варіації, Journal Citation Indicator, квартиль, індекс Гірша, CNCI, beamplots. З'ясуємо причини коректного і некоректного використання наукометрії і які наслідки можуть бути. Побачимо чому важливо працювати з якісними джерелами інформації. Уточнимо як проаналізувати здобутки науковця, установи та країни за допомогою Web of Science та InCites. Обговоримо питання з реєстраційних анкет.
Реєстрація:
Тези: Платформа Web of Science доповнює Core Collection регіональними, спеціалізованими та іншими колекціям опублікованої літератури. Завдяки розширеному пошуку користувачі можуть відстежувати формування та розвиток будь яких напрямів науки аналізуючи понад 235 млн записів і 2,9 мільярди посилань на першоджерела.
Приєднуйтесь до цієї сесії, щоб дізнатися, як шукати додатковий контент в Web of Science, розширити пошук до нових типів документів (дисертації, патенти, дослідницькі дані, гранти тощо) та аналізувати спеціалізовані баз даних.
Реєстрація:
Засідання Вченої ради РІ НАН України 13 березня 2025 р
13 березня 2025 р.
ДИСТАНЦІЙНА (ОНЛАЙН) ВЧЕНА РАДА - 2
Радіоастрономічного інституту НАН України
Порядок денний:
1. Затвердження звіту стипендіата Президента України для молодих вчених:
Васильківського Євгена Володимировича
2. Доповідь монографії «Радіовипромінювання Всесвіту на декаметрових хвилях», автори: Коноваленко О.О., Станиславський О.О., Захаренко В.В. Ульянов О.М., Сидорчук М.А., Степкін С.В., Калініченко М.М., яка подається до друку у видання «Академперіодика» НАН України.
Доповідач: Коноваленко Олександр Олександрович - 10 – 15 хв.
Рецензент : Залізовський Андрій Владиславович – 5 хв.
3. Поточні питання.
Конкурс НФД «Наука для зміцнення обороноздатності і національної безпеки України»
Національний фонд досліджень України оголосив новий конкурс «Наука для зміцнення обороноздатності і національної безпеки України»
Метою конкурсу є відбір проєктів для надання колективних грантів на виконання прикладних наукових досліджень або розробок, спрямованих на створення нового науково-технічного продукту (нових матеріалів, пристроїв, технологій, програмних продуктів тощо), підготовленого до впровадження на підприємствах України.
Теми проєктів, що подаватимуться на конкурс, мають відповідати щонайменше одному з пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки, визначених Законом України “Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки”, а також відповідати одному з перелічених в умовах конкурсу тематичних напрямів.
Конкурс орієнтований на отримання практичного результату у вигляді нового або істотно вдосконаленого матеріалу, пристрою, технології, програмного продукту тощо.
Виконання проєктів передбачається у 2025-2026 рр
Термін подання заявок: з 03 березня 2025, 00:01 по 01 квітня 2025, 23:59 (за київським часом).
Умови конкурсу розміщено за посиланням: конкурс НФДУ
Електронна пошта для довідок: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Інтерв'ю Анни Соіної ТОВ Медіа група "Об'єктив"
Наші в Антарктиці: харків’янка розповіла про «бойових пінгвінів» і росіян
Чому «бойові пінгвіни» – це не смішний мем, скільки полярників зараз боронять Україну, які дивні природні явища довелося спостерігати науковиці під час цієї експедиції, Анна Соіна розповіла в інтерв’ю МГ «Об’єктив».
Інтерв'ю можна прочитати на сайті МГ «Об’єктив»: Інтерв'ю
СЕРІЯ ВЕБІНАРІВ ВІД CLARIVATE У ЛЮТОМУ-БЕРЕЗНІ 2025
Пропонуємо вам взяти участь у безкоштовних вебінарах від Clarivate, що заплановані на лютий-березень 2025 року.
На вебінарі обговоримо як оцінювати, виявляти, знаходити потенційні співпраці, покращити видимість власних досягнень, та усувати можливі бар’єри Буде презентовано новий індикатор Collab-CNCI, що допоможе виявити більш ефективний тип співпраці
Реєстрація:
- Відкриті дослідницькі дані: як говорити зі скептиками і які найкращі європейські практики ми можемо запозичити. Ірина Кучма, EIFL
- «Дані, дані, дані!» Як зібрати, проаналізувати та представити дослідницькі дані професійно. Гарет Дайк, Bentham Science
- Відкрита наука в Україні та світі згідно з даними. Web of Science Ірина Тихонкова, Clarivate
- Відкриті дані та штучний інтелект: аналіз технологічного досвіду впровадження та використання. Ольга Ольшевська, Одеський національний технологічний інститут
- Відкрита наука та відкриті дані: turning point. Юлія Главчева, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут"
- Управління даними досліджень: інформація щодо проєктів ДНТБ України.
Тетяна Ярошенко, ДНТБ України
Реєстрація:
Реєстрація:
Реєстрація:
Засідання Вченої ради РІ НАН України 12 лютого 2025 р
12 лютого 2025 р.
ДИСТАНЦІЙНА (ОНЛАЙН) ВЧЕНА РАДА - 1
Радіоастрономічного інституту НАН України
Порядок денний:
1. Висунення на вакансії дійсних членів (академіків) НАН України по Відділенню фізики і астрономії зі спеціальності «Радіоастрономія» - чл.-кор. НАН України, д.ф.-м.н., с.н.с. Захаренка Вячеслава Володимировича.
Доповідач: Коноваленко Олександр Олександрович - 10 – 20 хв.
2. Поточні питання.
Спільна стипендіальна програма Уряду Японії та Світового банку для навчання в магістратурі з управління інфраструктурою Національного університету Йокогами
Відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Японії про технічне співробітництво та грантову допомогу від 10 червня 2004 року, постанови КМУ від 10 вересня 2022 року № 1028 «Про затвердження Положення про організацію професійного навчання державних службовців, керівників державних підприємств, установ, організацій за рахунок міжнародної технічної допомоги та інших форм міжнародного співробітництва» та Меморандуму про співпрацю між Національним агентством України з питань державної служби (далі – НАДС) та Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA) від 17 липня 2023 року НАДС інформує органи державної влади, інші державні органи про можливість професійного навчання за рахунок міжнародної технічної допомоги та інших форм міжнародного співробітництва.
Відповідно до листа Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) від 10 січня 2025 року Україну віднесено до переліку країн-кандидатів для участі у спільній стипендіальній програмі Уряду Японії та Світового банку для навчання в магістратурі з управління інфраструктурою Національного університету Йокогами.
Магістерська програма з управління інфраструктурою (IMP) спрямована на підготовку фахівців з країн, що розвиваються, які мають інженерну освіту та фокусується на таких галузях, як економіка, менеджмент, спеціальна інженерія та право, пов’язаних з розвитком і управлінням інфраструктурою.
До участі запрошуються державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, інші представники органів публічної влади, науковці та працівники інших установ та організацій, які опікуються питаннями відповідно до тематики програми.
Обов’язковою умовою участі є вільне володіння англійською мовою.
Будь-який заявник, зацікавлений у програмі, може звернутися до офісу програми в YNU за адресою This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , щоб отримати відповіді на запитання.
Заявку необхідно подати самостійно через онлайн-систему університету (https://e-apply.jp/e/ynu/) до 20 лютого 2025 року.
Успішний заявник зможе розпочати навчальний рік у жовтні 2025 року.
Стипендіальною програмою передбачена можливість супроводження сім’єю успішного заявника.
Інформація про програму, інструкція щодо подання заявки та їх неофіційний переклад на українську мову розміщено за посиланням.
Необхідно поінформувати НАДС щодо прийнятого рішення до 20 лютого 2025 року на електронну адресу This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .
НАДС в межах повноважень готове надати методично-консультаційну допомогу (контактна особа – Кукуля Анжела, тел.: 278-36-44, моб.:+380950484994).
СЕРІЯ ВЕБІНАРІВ ВІД CLARIVATE У СІЧНІ 2025
Пропонуємо вам взяти участь у безкоштовних вебінарах від Clarivate, що заплановані на січень 2025 року. Вебінари проводяться на платформі ZOOM.
Вебінари від Clarivate українською мовою проводить Ірина Тихонкова PhD Customes Success Consultant Clarivate:
16 січня
Тема: Персональний кабінет, профіль науковця та профіль установи у Web of Science Core Collection
Тези: Часто у користувачів або адміністраторів установи є не точне розуміння функцій і можливостей персонального кабінету та авторського профілю науковця та взаємозв’язок з профілем установи. На вебінарі повторимо як зареєструвати, налаштувати, наповнити та відкоригувати ці профілі, що (не)може бути в них представлено, як і для чого використовуються. Обговоримо запитання з реєстраційних анкет.
10:15–11:15
Реєстрація:
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_JR3Spld-Tbqx6R_v-TcbgQ
23 січня
Тема: Підбір видання для публікації та оформлення роботи за форматом обраного журналу
Тези: На вебінарі розглянемо декілька шляхів підбору кращого видання для публікаціх ваших здобутків, розберемо метрики журналів, визначимося з платою за публікацією та чи можна її уникнути і яким чином мінімізувати час на оформлення рукопису за форматом певного видання. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет
10:15–11:15
Реєстрація:
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_d-YxcU2XTMieZsi2HXN0ZA
Research Smarter
30 січня
Тема: Розширте свої відкриття з даними у Web of Science Core Collection щодо суспільних, гуманітарних наук і мистецтва
Тези: Web of Science Core Collection — це багата колекція індексів цитувань, що представляють зв’язки цитувань між науковими дослідницькими статтями, які можна знайти в найбільш глобально значущих журналах, книгах і роботах у природничих, суспільних, гуманітарниз наук та мистецтва.
Приєднайтеся до цього вебінару, щоб дізнатися, як обираються джерела з суспільних та гуманітарних наук і мистецтва, як їх можна знайти, проаналізувати та використати можливості навігації за посиланнями, щоб розширити свої бібліографічні знахідки.
10:15–11:15
Реєстрація:
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_TfMt-8eWTCKm7Ef1fWqrOw
Засідання Вченої ради РІ НАН України 25 грудня 2024 р
25 грудня 2024 р.
ДИСТАНЦІЙНА (ОНЛАЙН) ВЧЕНА РАДА - 13
Радіоастрономічного інституту НАН України
Порядок денний:
1. Заключний звіт з НДР «Дослідження властивостей середовища всередині та зовні залишку наднової зірки Кассіопея А за допомогою радіоінтерферометрів (шифр: Сузір’я)» - 01.07.2023-31.12.2024. Науковий керівник : доктор філософії Станиславський Л.О.
Доповідач: Станиславський Лев Олександрович 10-20 хвилин
2. Заключний звіт з відомчої прикладної НДР «Розробка і впровадження високоефективних елементів та систем радіотелескопів, прикладні аспекти радіоастрономії (шифр: Фаворит-астро)» - 01.01.2022 - 31.12.2024 – Науковий керівник : д.ф.-м.н., с.н.с. Калініченко М.М. (відділ 15)
Доповідач: к.ф.-м.н., ст.досл. Бубнов Ігор Миколайович 10-20 хвилин
3. Заключний звіт з відомчої прикладної НДР «Створення науково-дослідної апаратури та удосконалення методів радіофізичних досліджень оболонок Землі та навколоземного середовища (шифр: Зонд-6)» - 01.01.2022 - 31.12.2024 – Науковий керівник : чл.-кор. НАН України, д.ф.-м.н., с.н.с. Захаренко В.В.
Доповідач: Захаренко Вячеслав Володимирович 10-20 хвилин
4. Поточні питання.
Засідання Вченої ради РІ НАН України 18 грудня 2024 р
18 грудня 2024 р.
ДИСТАНЦІЙНА (ОНЛАЙН) ВЧЕНА РАДА - 12
Радіоастрономічного інституту НАН України
Порядок денний:
1. Звіт за 2024 р. (2 етап) з НДР «Дослідження іоносферних неоднорідностей i електромагнітного клімату Антарктики за результатами моніторингу з приймальними позиціями на УАС «Академік Вернадський» та НДС «Ноосфера»» (шифр: Геліомакс – 2024/1) – 23.08.2024 – 21.12.2024 – Науковий керівник : чл.-кор. НАН України, д.ф.-м.н., с.н.с. Залізовський А.В. (відділ 22)
Доповідач: Залізовський Андрій Владиславович 10-20 хвилин
2. Звіт за 2024 р. (2 етап) з НДР «Дослідження глобальної грозової активності, кліматичних змін i стану нижньої іоносфери за даними ННЧ i ДНЧ вимірювань на станції «Академік Вернадський» i у просторово рознесених пунктах» (шифр: Геліомакс – 2024/2) – 23.08.2024 – 21.12.2024 – Науковий керівник : к..ф.-м.н. Сопін А.О. (відділ 22)
Доповідач: Сопін Андрій Олександрович 10-20 хвилин
3. Звіт за 2024 р. з НДР «Відтворення сезонних і міжрічних варіацій характеристик іоносфери та електромагнітних полів за даними довгострокового моніторингу радіосигналів в Арктиці, Антарктиді, Україні та Польщі» (шифр: Шпіцберген-2024) – 01.03.2024-31.12.20242024 – Науковий керівник : чл.-кор. НАН України, д.ф.-м.н., проф. Ямпольський Ю.М. ( відділ 22)
Доповідач: Ямпольський Юрій Моїсійович 10-20 хвилин
4. Поточні питання.
Вітаємо!
Колектив Радіоастрономічного інституту НАН України
щиро вітає
к.ф.-м.н. КРАВЦОВА Ігоря Петровича
з перемогою у конкурсі 2023 року на здобуття Премії Верховної Ради України молодим ученим
(постанова Верховної ради України №4131-IX від 5 грудня 2024 року
"Про присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим за 2023 рік")
за роботу "Другий декаметровий перепис пульсарів на радіотелескопі УТР-2"
Бажаємо подальших наукових звершень і втілення найамбітніших задумів!
Засідання Вченої ради РІ НАН України 11 грудня 2024 р.
11 грудня 2024 р.
ДИСТАНЦІЙНА (ОНЛАЙН) ВЧЕНА РАДА - 11
Радіоастрономічного інституту НАН України
Порядок денний:
1. Звіт за 2024 р. з НДР «Теплове вільно-вільне поглинання в залишках наднових на частотах радіовипромінювання нижче 80 МГц» (шифр: Супернова) – 01.08.2024 – 13.12.2024 - Конкурс НФДУ «Передова наука в Україні» – Науковий керівник: д.ф.-м.н., с.н.с. Станиславський О.О. (відділ 11)
Доповідач: Станиславський Олександр Олександрович 10-20 хвилин
2. Поточні питання.
Засідання Вченої ради РІ НАН України 12 листопада 2024 р.
12 листопада 2024 р.
ДИСТАНЦІЙНА (ОНЛАЙН) ВЧЕНА РАДА - 10
Радіоастрономічного інституту НАН України
Порядок денний:
1. Подання НДР "Діагностика міжзоряного середовища при комплексних дослідженнях континуального, монохроматичного та імпульсного радіовипромінювання у декаметровому-метровому діапазонах " на конкурс на здобуття грантів НАН України дослідницьким лабораторіям/групам молодих вчених НАН України для проведення досліджень за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки у 2025 – 2026 роках.
Склад групи: доктор філософії Лев Станиславський (керівник), к.ф.-м.н. Євген Васильківський, к.ф.-м.н. Анастасія Скорик та Максим Скорик.
2. Поточні питання.
СЕРІЯ ВЕБІНАРІВ ВІД CLARIVATE У ЛИСТОПАДІ 2024
Пропонуємо вам взяти участь у безкоштовних вебінарах від Clarivate, що заплановані на листопад 2024 року. Вебінари проводяться на платформі ZOOM.
Вебінари від Clarivate українською мовою проводить Ірина Тихонкова PhD Customes Success Consultant Clarivate:
Clarivate Essentials
Засідання Вченої ради РІ НАН України 23 жовтня 2024 р.
23 жовтня 2024 р. о 14-00 (середа)
ДИСТАНЦІЙНА (ОНЛАЙН) ВЧЕНА РАДА - 9
Радіоастрономічного інституту НАН України
Посилання для підключення до конференції Zoom буде розіслано ел.поштою
Порядок денний:
1. Звіти аспірантів 1, 2 та 4 курсів навчання за навчальний рік 2023-2024) :
СИЗОНОВ Ярослав Геннадійович (4 курс, науковий керівник: Захаренко В.В.)
СКОРИК Максим Васильович (2 курс, науковий керівник: Ульянов О.М.)
СКІПА Вадим Вікторович (2 курс, наукові керівники: Залізовський А.В., Панасенко С.В.)
ДУДНИК Богдан Олексійович (1 курс, наукові керівники: Мишенко В.В., Чечоткін Д.Л.)
2. Затвердження індивідуального плану та теми дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії СКОЛОТІ Сергію Вікторовичу (науковий керівник - Баннікова О.Ю.)
3. Доповідь-звіт за перший етап виконаних робіт по темі "Геліомакс-2024/1" - Дослідження іоносферних неоднорідностей i електромагнітного клімату Антарктики за результатами моніторингу з приймальними позиціями на УАС «Академік Вернадський» та НДС «Ноосфера». (Керівник – Залізовський Андрій Владиславович)
Доповідач: Залізовський А.В. - 5 хв.
4. Доповідь-звіт за перший етап виконаних робіт по темі "Геліомакс-2024/2" - Дослідження глобальної грозової активності, кліматичних змін i стану нижньої іоносфери за даними ННЧ i ДНЧ вимірювань на станції «Академік Вернадський» i у просторово рознесених пунктах. (Керівник – Сопін Андрій Олександрович)
Доповідач: Сопін А.О. - 5 хв.
5. Поточні питання.
СЕРІЯ ВЕБІНАРІВ ВІД CLARIVATE У ЖОВТНІ 2024
Компанія Clarivate запрошує на безкоштовні, освітні програми українською у жовтні в ZOOM. Зверніть увагу на програму сертифікації мета якої відшліфувати навички пошуку та аналізу наукової літератури у Web of Science. Досвідчені користувачі зможуть пройти її екстерном, без прослуховування лекцій та консультацій. Деталі за відповідним посиланням.
Clarivate Essentials
3 жовтня
Тема: Публікація наукової статті
Тези: На вебінарі поговоримо про мету публікації. Вибір та оцінку журналу. Як відрізнити якісні та хижацькі видання Перевірка індексації. Структура та оформлення статті. Рецензування. Плата за публікацію та чи можна її уникнути. Часті помилки авторів, які унеможливлюють публікацію. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.
10:15–11:15
Реєстрація:
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_u-cl6d58R8qIa7rfUiQVeQ
В рамках підготовки до всеукраїнської програми сертифікації
подробиці про програму за посиланням https://clarivate.libguides.com/europe/UAcertification
10 жовтня
Тема: Базовий пошук та аналіз наукової літератури у Web of Science. (підготовка до сертифікації)
Тези: В рамках підготовки до програми сертифікації відпрацюємо базовий пошук у Web of Science Core Collection. Створення та налаштування кабінету користувача. Використання символів скорочення та заміни. Сортування та уточнення результатів. Аналіз та збереження результатів пошуку. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.
10:15–11:15
Реєстрація:
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_y0Rgbo6XRGOsTviyJ3NHEQ
17 жовтня
Тема: Розширений пошук у Web of Science та додаткові колекції. (підготовка до сертифікації)
Тези: В рамках підготовки до програми сертифікації відпрацюємо розширений пошук у Web of Science Core Collection в тч аналіз здобутків установи та роботу з додатковими базами на платформі. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.
10:15–11:15
Реєстрація:
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_u8AnjzkgRuarKDPORHFtOA
22–25 жовтня
Тестування всеукраїнської програми сертифікації
24 жовтня
Тема: Консультація до сертифікації (за консультацію сертифікат не передбачено)
Тези: З 22 до 25 жовтня проходитиме онлайн програма сертифікації по Web of Science (детальна ынформацыя згодом). Учасникам у зручний для них час зможуть пройти онлайн тестування, визначити свої вміння, і, якщо буде отримано достатню кількість балів, - отримати підтвердження вправного користувача Web of Science. Протягом консультації ми розберемо алгоритм виконання тестових завдань та виконаємо аналогічні завдання. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.
10:15–11:15
Реєстрація:
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_WLH238fdQmucNHqtffse1A
Research Smarter
31 жовтня
Тема: Підтримка відкритих дослідницьких ініціатив перевіреними процесами, даними та інструментами.
Тези: Перехід до відкритих досліджень є ключовою тенденцією. Академічній спільноті потрібен доступ до надійних досліджень незалежно від моделі публікації. Науковці хочуть мати можливість прочитати повний текст статті в один клік, отримувати доступ до первинних даних. знати, що фінансування можна відстежувати та прозоро. Приєднуйтесь до цієї сесії, щоб дізнатися, як у Clarivate підтримують цілі відкритих досліджень, поєднуючи ресурси і зробити процес наукових досліджень швидшим, надійнішим і прозорішим.
10:15–11:15
Реєстрація:
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_XKs_s-cMT4SN4Dwd4QEJaw
More Articles...
- СЕРІЯ ВЕБІНАРІВ ВІД CLARIVATE У ВЕРЕСНІ-ЖОВТНІ 2024
- Засідання Вченої ради РІ НАН України 11 вересня 2024 р.
- Сумуємо
- ІІІ Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «ІІІ Шкловські читання «Проблеми сучасних природничо-математичних наук та методик їх викладання»»
- Вітаємо з успішним захистом дисертації!
- Preliminary Program of XXIV Gamow International Astronomical Conference
- Міжнародна наукова конференція “Актуальні проблеми астрономії та астрофізики”
- XXIV Gamow International Astronomical Conference
- Вебінар про роботу з системою «URIS»
- Засідання Вченої ради РІ НАН України 24 травня 2024 р.