Пішов із життя відомий вчений, академік НАН України Отто Бартоломійович ШПЕНИК

Print
Published on Wednesday, 30 September 2020 Written by Юлія Антоненко

29 вересня 2020 р. пішов із життя відомий вчений у галузі фізики електронних і атомних зіткнень, організатор науки, почесний директор Інституту електронної фізики НАН України, академік НАН України Отто Бартоломійович ШПЕНИК.

shpenuk

 

Отто Бартоломійович збагатив світову і вітчизняну фізику дослідженнями у галузі атомної фізики, оптики, фізичної електроніки та фізики елементарних процесів у верхніх шарах атмосфери Землі і планет. Він був одним із продовжувачів ужгородської наукової школи з фізики електронних зіткнень.

Отто Бартоломійович був іноземним членом Угорської академії наук і входив до складу президії Всесвітньої ради угорських професорів.

Одержана О.Б. Шпеником та його учнями база даних по ефективних перерізах електронного та іонного збудження атомів і простих молекул широко використовується при створенні газових лазерів, у фізиці верхньої атмосфери Землі, в технологіях молекулярної епітаксії.

Ми збережемо світлу пам'ять про Отто Бартоломійовича як про принципову, відповідальну та щиру людину.

Висловлюємо щире співчуття рідним і колегам покійного у зв’язку з цією тяжкою втратою. 

| Forgot your password? | Forgot your username? | Create an account |
Copyright © 1998-2015 Пішов із життя відомий вчений, академік НАН України Отто Бартоломійович ШПЕНИК - Institute of Radio Astronomy of NASU. All Rights Reserved.
Contact to administrator